Platnost účtu byla ukončena, web bude trvale smazán za:

Pokud chcete platnost účtu obnovit, napište nám na podpora@chytry-web-maklere.cz
Elektřina a její význam v realitách
09. 12. 2023

Elektřina a její význam v realitách

Elektřina je neodmyslitelnou součástí našeho života a hraje klíčovou roli i v realitách. Přečtěte si můj článek, kde se dozvíte více o tom, jak elektřina ovlivňuje hodnotu nemovitosti a jak se vypořádat s elektřinou při koupi nebo prodeji nemovitosti.

Elektřina a hodnota nemovitosti

Elektřina může výrazně ovlivnit hodnotu nemovitosti. Moderní elektrické instalace, úsporné spotřebiče nebo solární panely mohou zvýšit hodnotu nemovitosti a naopak, zastaralé elektrické rozvody mohou hodnotu nemovitosti snížit. Doporučuji vám proto věnovat elektřině zvýšenou pozornost při koupi nebo prodeji nemovitosti.

Elektřina při koupi nemovitosti

Při koupi nemovitosti je důležité zkontrolovat stav elektrických instalací a rozvaděčů. Pokud jsou v dobrém stavu, můžete ušetřit na nákladech za rekonstrukci. Pokud naopak zjistíte, že jsou elektrické instalace v špatném stavu, může to být argument pro snížení kupní ceny.

Elektřina při prodeji nemovitosti

Při prodeji nemovitosti je naopak dobré investovat do modernizace elektrických instalací. To může zvýšit hodnotu nemovitosti a usnadnit prodej. Pokud se rozhodnete pro instalaci solárních panelů, můžete nemovitost prezentovat jako ekologickou a energeticky úspornou, což je dnes velmi žádané.

Pokud se se mnou budete chtít o něčem poradit, spojte se se mnou prostřednictvím kontaktů na mém webu. Těším se na spolupráci!

Tomáš Karko
Autor: Tomáš Karko

Mým klientům nabízím mnohaleté zkušenosti v obchodě a realitách a manažerské schopnosti.

Specializuji se na prodeje a pronájmy jak rezidenčních, tak komerčních nemovitostí, zejména prodeje a pronájmy bytů, rodinných domů, pozemků, obchodních prostor a kanceláří.

Zajistím Vám i financování nemovitostí a nebo naopak investování volných finančních prostředků.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů